kur Bractwo Kurkowe Tuchola kur

2012-08-28
28
sierpień

XVII EUROPEJSKIE SPOTKANIA - TUCHOLA 2012 - ZAKOŃCZONE

 

 

Późnym wieczorem w niedzielę 26. sierpnia 2012 roku zakończyły się XVII Europejskie Spotkania Bractw Strzeleckich Tuchola 2012. Najważniesza impreza europejskiej braci kurkowej gromadziła ok. 10.000 uczestników z 10 krajów naszego kontynentu. Na terenie miasteczka Spotkań, na obszarze ok. 8 ha w pobliżu tucholskiego Małpiego Gaju  siostry i bracia strzelcy oraz licznie reprezentowani mieszkańcy Tucholi oraz turyści bawili się wspólnie przez trzy dni. Według oceny specjalistów w kulminacyjnym momencie imprezy było łącznie około 20.000 osób. Na trasie przemarszu zgromadziło się ok. 6.000 mieszkańców naszego miasta i okolic. W najważniejszym punkcie programu Spotkań czyli strzelaniu o tytuł Europejskiego Króla Strzelców najlepszym się okazał Antoon Weijtmanns z Tilburga w Holandii zaś jego młodszy rodak Bram van Begen z Oss został Królem Młodzieżowym. Bogata oferta kulturalna, w której na dwóch scenach wystapiło łącznie 18 wykonawców zadowoliła najwybredniejszych koneserów dobrej muzyki. Ale oczywiście atmosferę tworzyli uczestnicy. Pod namiotem głównym o powierzchni 3400 m2 przez trzy noce była wspaniała zabawa.

Pod każdym względem impreza okazała się sukcesem o czym świadczą liczne artykuły w prasie zagranicznej oraz krajowej a także niezliczone pochwały i wyrazy podziekowania za wspaniałe chwile od uczestników i naszych mieszkańców.

Wszystkim osobom oraz instytucjom, które w jakikolwiek sposób przyczyiły się do organizacji Spotkań jako organizatorzy składamy serdeczne podziękowania.

 

Zobacz GALERIE

Medal