kur Bractwo Kurkowe Tuchola kur

2009-08-05
05
sierpień

ROBOCZA WIZYTA

W dniach 2-3 sierpnia 2009 w Kinroi przebywała delegacja Tucholskiego Bractwa: br. Andrzej Wegner - Starszy Bractwa i Mariusz Słomiński - Kanclerz Bractwa. Celem wizyty było przygotowanie wizyty delegacji z Tucholi na XVI Europejskich Spotkaniach Historycznych Strzelców, które odbędą się na terenie Gminy Kinrooi w miejscowości Molenbeersel w dniach 28-30 sierpnia 2009r.

 

     Gmina Kinrooi leży na terenie w Belgii w północno wschodniej części, w Regionie Flandria, w prowincji Limburgia. Gmina graniczy z dwóch stron z gminami holenderskimi a o zmianie kraju informują tylko nieliczne tablice i kamienie graniczne. Okolica swoim wyglądem podkreśla charakterystyczny krajobraz Niderlandów.

     Tucholskie Bractwo Kurkowe wraz z Gminą Tuchola będą gospodarzami kolejnych Spotkań w 2012 roku. Dokonano wizytacji terenów przygotowanych pod imprezę, zapoznano się ze szczegółowym programem, planowanymi urządzeniami technicznymi oraz założeniami organizacyjnymi. Słowem bracia z Tucholi interesowali się wszystkimi szczegółami towarzyszącymi organizacji imprezy. Jest rzeczą oczywistą, że wszelkie doświadczenia poprzednich organizatorów, również te negatywne mogą przyczynić się do udoskonalenia realizacji imprezy w 2012r. Goście z Tucholi zostali przyjęci przez pana Huberta Brounsa Burmistrza Kinrooi, który jest przewodniczącym Komitetu organizacyjnego XVI. Europejskich Spotkań. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli również Peter Ressen zastępca przewodniczącego Komitetu oraz Stanisław Krolicki - Prezes Belgijskiej Federacji Bractw Historycznych, gospodarze wyrazili gotowość do pomocy w organizacji stoiska promocyjnego Tucholi w trakcie imprezy.

 

Jednocześnie otrzymano ostatnie ważne informacje dla uczestników.

 1. Wstęp na tereny Spotkań jest bezpłatny.
 2. W namiotach ( 2 namioty) nie ma żadnych miejsc rezerwowanych.
 3. Pamiątkowy medal do nabycia w czasie imprezy w cenie 5 E.
 4. Uczestnicy podróżujący samochodami osobowymi mogą pozostawić swoje pojazdy w niewielkiej odległości od terenów Spotkań i dojść pieszo. Opłata 2 E.
 5. Uczestnicy podróżujący autobusami mogą podjechać pod same tereny Spotkań i wysiąść natomiast pojazdy odjadą na parking znajdujący się kilka kilometrów od terenów Spotkań. Kierowcy będą odwożeni i dowożeni busami.
 6. Na terenie Spotkań będzie znajdowała się przebieralnia w szczególności dla Pań. Ze względu na trawiaste podłoże w czasie złej pogody należy przewidzieć odpowiednie obuwie.
 7. Uczestnicy strzelania królewskiego zostali zgłoszeni przez poszczególne Regiony EGS. Ustalona została lista strzelających według rozlosowanej kolejności strzelania. Uczestnicy powinni się potwierdzić swój udział zgłaszając się osobiście do Komisji Strzelniczej w sobotę 29. sierpnia 2009r. w godzinach od 9.00 do 11.00 okazując dowód tożsamości oraz wpłacić 10 EURO opłaty startowej. Miejsce rejestracji znajdować się będzie przy strzelnicy na terenach imprezy.
 8. Strzelania towarzyszące w liczbie 10 konkurencji odbywać się będą w dniu 29. sierpnia 2009r. na strzelnicach na terenie imprezy w godzinach od 8.00 do 12.00. 
  Wśród konkurencji są takie jak: łuk, kusza, strzelanie z brono pneumatycznej i palnej w różnorodnych dyscyplinach regionalnych. Rejestracja na miejscu wraz z opłatą startową. Nagrody zwycięzcom zostaną wręczone podczas ceremonii zamknięcia Spotkań w niedzielę 30.08.09r. około godziny 18.00.
 9. Na terenie Spotkań wydzielono specjalny obszar, z którego wyjdzie parada bractw w niedzielę 30. sierpnia 2009r. Grupa Regionu V EGS czyli bractwa z Chorwacji, Czech i Polski pójdą razem. Zostaną ustawione tablice z nazwami okręgów Zjednoczenia. Nie została rozstrzygnięta sprawa przygotowania i niesienia tabliczek z nazwą bractw biorących udział w pochodzie. Należy w związku z tym przygotować własne.
 10. Okolice miejscowości Kinrooi i Molenbeersel są oznakowane tablicami z napisem "est" co może być niezrozumiałe. Skrót oznacza Europa Schutzentreffen" czyli Europejskie Spotkanie Strzelców.
 11. Więcej informacji na stronie www.est2009.be

 

Pliki do pobrania

Mapa obszarów Plan ruchu
Mapa obszarów Plan ruchu


 

Medal