kur Bractwo Kurkowe Tuchola kur

2009-08-14
14
sierpień

WAŻNA REPREZENTACJA TUCHOLI WYBIERA SIĘ DO KINROOI

Ustalony został skład delegacji Miasta Tuchola oraz tucholskiego Bractwa na XVI. Europejskie Spotkanie Historycznych Strzelców do Kinrooi w Belgii.

 

      W skład delegacji wchodza zarówno przedstawiciele urzędów odpowiedzialni za promocję a także przedstawiciele różnych stowarzyszeń, z którymi współpracują bracia kurkowi. Są to następujące organizacje:

  • Stowarzyszenie Kulturalne "Cisowy Łuk",
  • Cech Rzemiosł Różnych,
  • Zespół Sygnalistów Myśliwskich,
  • Ochotnicza Straż Pożarna,
  • Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie,
  • Borowiackie Towarzystwo Kultury

oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tucholi, Urzędu Miejskiego w Tucholi i Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Na czele tej części stoi Pan Tadeusz Kowalski Burmistrz Tucholi, który w imieniu mieszkańców i władz miasta zaprosi wszystkich braci strzeców do spotkania za 3 lata.

     Również delegacja Bractwa jest liczna bowiem wraz z członkami rodzin liczy 27 osób. Do Kinrooi pojadą następujący bracia: Marian Andraszak, Sławomira i Zbigniew Chrustowscy, Andrzej Cybulski, Urszula i Kazimierz Dereszyńscy, Krystyna i Ryszard Felscy, Teresa i Jan Gornowiczowie, Piotr Latzke, Maria i Krzysztof Łukaszewiczowie, Włodzimierz Malinowski, Czesław Mientki, Henryk Mąka, Jerzy Polaszek, Ewa i Mariusz Słomińscy, Edward Swoiński, Iwona i Andrzej Wegner, Urszula i Czesław Wegner, Grzegorz Wiese.

     Spotkanie organizacyjne całej delegacji odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 24.08.09 o godz. 18.00 w siedzibie Bractwa.


 

Medal