kur Bractwo Kurkowe Tuchola kur

2009-09-28
28
wrzesień

STRZELCY Z PEINE W TUCHOLI

W ostatni weekend w dniach 25-27.09.09 przebywała w Tucholi i okolicach delegacja Powiatowego Związku Wolnych Strzelców z Peine w Niemczech. Strzelcy z Peine ( miasto ok. 60 tys. mieszkańców w okolicach Hanoweru) będą organizatorami XVIII Europejskich Spotkań Historycznych Strzelców w 2015r. Niemieccy goście przyjechali aby poznać się z organizatorami Spotkań w 2012r , poznać Tucholę i region Borów Tucholskich oraz w celu zarezerwowania noclegów. Planują, iż za trzy lata z Peine przyjedzie co najmniej 100 strzelców oraz 50. osobowa orkiestra. Lokalna federacja strzelców z Peine skupia 7 organizacji strzeleckich. Są to: 
Bürger-Jäger-Corps Peine e.V. von 1871, Corps der Bürgersöhne von 1814 e.V, Neues Bürger-Corps Peine von 1927 e.V., MTV Vater Jahn Peine von 1862 Corporation, Peiner Walzwerker Verein von 1878 e.V., Schützengilde zu Peine von 1597, TSV "Bildung" Peine von 1863 Korporation e.V. Federacja istnieje od 1949 roku i to ona będzie organizatorem imprezy europejskiej. 
 

Program wizyty był bardzo napięty. Po drodze goście zwiedzili umocnienia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego i dotarli do Raciąża w piątek wieczorem, gdzie wspólnie z tucholskimi strzelcami spędzono wieczór w Pensjonacie "Leśny Dwór". Następnie w sobotę była wycieczka do Gdańska a w niedzielę zwiedzanie Tucholi, prezentacja założeń Europejskich Spotkań w 2012r. oraz turniej strzelecki na strzelnicy w Bladowie. Rozegrano dwie konkurencje strzeleckie, w których pierwsze miejsca zajęli: Gebhard Gohla z Peine oraz Czesław Mientki z Tucholi. 
Naszych gości bardzo interesowały planowane przedsięwzięcia w organizacji i sposobach realizacji imprezy europejskiej. Podkreslano, że Tuchola dysponuje ogromny potencjałem w zakresie turystyki, które zapewne dobrze zareklamowane będą magnesem dla potencjalnych gości. W dyskusji uzgodniono, że obaj organizatorzy przekazywać będą sobie wzajemnie uwagi i spostrzeżenia dotyczace imprezy. Umówiono się na następne spotkanie tym razem w Peine w przyszłym roku na kolejnym święcie niemieckich strzelców.  
 

Zobacz GALERIE


 

 

Medal