kur Bractwo Kurkowe Tuchola kur

2011-04-30
30
kwiecień

PLENARNE POSIEDZENIE EGS O SPOTKANIU W TUCHOLI W 2012

 

 

Jednym z głównych tematów, którymi zajmowały się gremia EGS była organizacja XVII Spotkania Historycznych Strzelców w 2012 roku. W dniach 29 - 30 kwietnia odbyły się w miejscowości Medebach w Niemczech Posiedzenia Planarne i Prezydium  Europejskiej Wspólnoty Historycznych Strzeców.  Oprócz formalnych spotkań w ramach programu odbyły się inne uroczystości i spotkania. Gospodarzem było Bractwo Strzeleckie pod wezwaniem Świętego Sebastiana, które w obecnym roku obchodzi jubileusz 525 lat od założenia. Medebach leży w regionie nazywany Sauerland w landzie Pólnocna nadrenia Westfalia. Region jest położony na wyżynie i słynie z przepięknych krajobrazów. Jest to region wybitnie turystyczny, posiadający idealne możliwości dla uprawiania turystyki - szczególnie pieszej, rowerowej i motocyklowej o czym mozna było się przekonać spędzając tam te kilka dnia. Miasto i bractwo Medebach było w 1994 roku organizatorem i gospodarzem X Europejskiego Spotkania. Bractwo jest właścicielem olbrzymiej hali z zapleczem, w której odbywa się wiele imprez i uroczystości miejskich oraz organizowanych przez inne organizacje i stowarzyszenia. 

Przybyli delegaci z federacji reprezentujących takie państwa jak: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Francja, Holandia, Szwecja, Polska oraz Niemcy. Polską delegacją reprezentowali: Andrzej Wegner - Wiceprezydent EGS z małżonką Iwoną, Paweł Przychodniak - Sekretarz Regionu V EGS z małżonką Heleną, Adam Gołembowski - Prezes Zjednoczenia - delegat, Stanisław Osiewicz - Wiceprezes Zjednoczenia, dr Jerzy Wypych - delegat, Mariusz Thomas - delegat. Delegaci oraz goście zostali przyjęci przez Burmistrza Medebach oraz Landrata powiatu Hochsauerland. Związek Niemieckich Historycznych Bractw Strzeleckich ( BhdS ) przedstawił swojego nowego protektora, którym został dr Emanuel Prinz von Salm - Salm.  

Obradujące w piątek Prezydium bardzo dokładnie zapoznało się z założeniami organizacji Europejskiego Spotkania w Tucholi wnosząc wiele cenych uwag. Całość została przedstawiona na Plenarnym posiedzeniu w sali obrad ratusza w Medebach w sobotę. Prezentował i omawiał br. Andrzej Wegner - jako Starszy Tucholskiego bractwa. Prezentacja wypadła pozytywnie. Wszyscy zebrani ( ok. 200 osób) wysoko oceniali sposób realizacji i propozycje oraganizacyjne przedstawione przez organizatorów. Według wstępnych i ostrożnych szacunków innych federacji można przypuszczać, że na dzień dzisiejszy liczba uczestników spoza Polski  wyniesie ponad 5000 uczestników.

 

Zobacz GALERIE

Medal